pondělí 23. září 2013

škola. Hahaha.

Zdravíčko, přátelé.
Přiznávám se, že tenhle článek mám rozepsaný už dobré dva týdny. Teda lépe řečeno nadepsanou první větu.
Když ono se toho najednou děje tolik - stres ze začátku školy, Doctor Who, stres ze začátku školy, Stále Doctor Who a jsem z toho zmatená jak něco, stěhování na kolej a hele, škola!!!

Někde mezi tím jsem přemýšlela o částečném přesunu na livejournal, respektivě mám tendence psát vykecávací věci na tumblr a se začátkem školy bych chtěla takhle psát více, ale tumblr na to není zrovna nejlepší místo si myslím... Ale zase... To je fuk a úplně mimo téma.

Září jsem začala s tím, že mě popadl absolutní stres ze začátku školy (která mimochodem začíná až dneska). Já nevím, prostě nervozita, noví spolubydlící (a že loni to dopadlo hodně špatně, v konečném důsledku) a vůbec celkově a já byla vyklepaná jak pes. Ještě stále mě to trochu děsí - zvykla jsem si být doma s rodinou a najednou mám být doma jen o víkendech? Já si zase zvyknu, ale... Ale.Anyway. Někdy tou dobou jsem objevila že na Čt 2 dávaj Doctor Who a jelikož jsem nad tím seriálem uvažovala již nějakou dobu (respektivě moc se mi do toho nechtělo, hodně epizod), tak jsem si zkusmo pustila jednu epizodu v TV a propadla tomu v první vteřině.
No takže to se mnou dopadlo tak, že jsem shlédla čtyři sezóny za šest dní a absolutně zapomněla na jakýkoli stres ohledně školy (Oh yes, já potřebovala nějaký love story, byť jaksi... Tragický, ale... Whatever)
Následně jsem si řekla, že bych měla zpomalit a tudíž jsem v půlce sezóny šesté - ale nějak to přestávám pobírat.
 Je zde někdo, koho můžu otravovat na téma jak je Rose dokonalá, nebo někdo, kdo alespoň ví, o čem je řeč?

Mimochodem můj mozek nebere fakt, jak je možné, že Matt Smith je mladší než David Tennant (beztak jsem ty jména napsala špatně, haha)No. Včera jsem se nastěhovala na kolej. Táta mě vez autem a jela s náma skoro celá rodinka (P. byla se svým boyfriendem kdo ví kde), ačkoli stále moc nechápu, proč Momo-chan chtěla jet s náma, ale co už.
No.
Spolubydlící bypadají fajn. Je brzy cokoli soudit, ale jsou příjemné a snad to půjde.
Ale, co se mi nelíbí, je celková úroveň ubytování. Loni jsme to měli mnohem lepší.
Co mně vadí nejvíc je koupelna. Loni jsme měli koupelnu a záchod zvlášť, tady je to všechno v jedné místnosti, což mi příjde značně nepraktické. Navíc ve sprše je tak málo místa že se člověk sotva otočí a působí to klaustrofóbicky a myslím že někdo krapet objemnější by mohl mít trochu problém.

Ale máme lepší zrcadlo.

Příjde mi, že tu je celkem špinavo. Ono to bude tím, že se tu celé prázdniny neuklízelo, ale... Hej.

Zbyla na mě vrchní palanda (proč mi to vadí, když jsem se stěhovala poslední?). On to problém není, ačkoli slézt dolů je celkem zážitek. Mobil musím mít položený na skříni a ta je celkem vysoko a to mi vadí.


Ale můj zamykací šuplík nemá klíč a holky obě klíč naty svoje mají a mě to štve, jelikož je neznám a ráda bych si zamkla alespoň peníze. Což mi připomíná, že bych měla zaplatit koleje. 

Příšla jsem na to, že tady je asi špatná výška stolu v poměru s židlí, protože doma jsem strávila celé prázdniny u počítače bez problémů a tady mě po jednom večeru bolí záda a je mi na blití, což není dobře. Ach jo.

Navíc jsem nevyspaná, protože holky si dlouho do noci povídaly a svítily a navíc to byla první noc v cozím prostředí a navíc ta vrchní postel je obrovský nezvyk a vůbec... pak jsem se vzbudila v sedm a už neusnula... Super prostě.

Tak si říkám že když tu teď holky nejsou tak bych mohla zkusit něco vyfotit... Hlavně ty růžový dveře (růžový.dveře. Kdo to kdy viděl).
No, někam to pak kdyžtak vrazím.


Jo. Možná by vás mohl zajímat rozvrh.
Pondělí 13:15 - 14:45 Dějiny Japonska; 15:00 - 16:30 Japonština
Úterý 11:30 - 13:00 Japonština (sudý týden); 16:45-18:15 Znaky
Středa 11:30 -13:00 Teorie gramatiky; 13:15 - 14:45 Literatura; 15:00-16:30 Dějiny jap. Myšlení
Čtvrtek *
Pátek 9:45 - 11:15 Japonská kultura / Kurz tvůrčího psaní; 13:15-14:45 Japonština

*Ve čtvrtek mám zapsaný Kurz s názvem Cesta Ženy, a mělo by to být zajímavé a je to jednou za 14 dní, takže...

Taky by mě zajímalo, kdy se půjdu ve středu naobědvat.


No... Takže takže už mě nenapadá co jsem ještě chtěla.


Mějte se!

16 komentářů:

 1. Nazdárek xD
  Snad nové spolubydlící budou v pohodě, vím jaké to je, být takhle dlouho s někým, kdo ti nevyhovuje. Spánek snad taky doženeš xD
  Jinak rozvrh vypadá dost zajímavě (alespoň nemusíš vstávat ve 4 =.= xDD), ten čtvrtek nevypadá moc dobře na obědy... Možná tak svačinka a pořádné jídlo až potom
  Aww, je to první den, uvidí se, jak se to vyvine po týdnu :)
  Přeji ti hodně úspěchů, trpělivosti a lepších podmínek xDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hoj! xD
   No, on to je jenom šok poté, co jsem bvyla zvyklá nic nedělat a vstávat si jak se mi zachce xDDD Ale je fakt, že mám školu většinou až v poledne/odpoledne, takže... Ačkoli mnohem víc bych ocenila, kdyby to bylo ráno s volným odpolednem, protože já dopoledne prostě neudělám nic, ať se snažím jak se snažím (strašněj flákač xD)

   Děkuju :)

   Vymazat
 2. Proč jsem jela? Protože jsem tvoje skvělá sestřička?

  OdpovědětVymazat
 3. No, ve středu se asi naobědvat nepůjdeš, no XD Já jsem ve škole tři týdny - první jsem byla na vodě, druhej jsem byla plná entuziazmu a učila se každej den, a tenhle už jenom tiše trpím...teda, spíš nahlas XD

  OdpovědětVymazat
 4. Jako já už na blog nešáhla tak 2 měsíce... Nemám čas ani náladu :D V poslední době opět nic nestíhám :D
  Jinak první den si potřebovaly pokecat, to chápu :D Buď ráda, že nebydlíš se mnou, to by ses nevyspala vůbec. :D
  Uvidíš, no, třeba to bude aspoň lepší, než minulý rok... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klášo, všimla sis, žes to poslala 3krát? xDDD

   No ale tebe alospoň znám, takže bych se možná nevyspala, ale cítila bych se v tvé přitomnosti příjemněji a jistěji xD

   Vymazat
 5. Jako já už na blog nešáhla tak 2 měsíce... Nemám čas ani náladu :D V poslední době opět nic nestíhám :D
  Jinak první den si potřebovaly pokecat, to chápu :D Buď ráda, že nebydlíš se mnou, to by ses nevyspala vůbec. :D
  Uvidíš, no, třeba to bude aspoň lepší, než minulý rok... :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak uvidíš.... Třeba to bude lepší, než minulej rok :D
  Buď ráda, že nebydlíš se mnou, to by ses nevyspala vůbec :D

  OdpovědětVymazat
 7. Čláánek! :D (už jsem čekala lol) (a co je to tady za spam od Kláši 8DD Nebo se mi to jen blbě zobrazuje? xD)
  Haha, dostala ses do Dr. Who vlny? 4 sezóny za 6 dní, týjo, tak to si dobrá :d Já jsem viděla první dva díly a první díl 5. série (který je úžasný), ale snažím se na to dívat bez titulků, tak proto jsem se nepohla dál. Jinak je to super :D Jo, Rose? To je ta blonďatá ženská, že? Ještě nejsem tak daleko, abych věděla o nějakém love story, ale třbea se budu na výšce nudit, tak to doženu :D
  Tak to je fajn, že spolbydlící vypadají fajn. Snad to půjde ;) Ahh, ten rozvrh vypadá zajímavě. Ale myslím, že škola prostě nechce, aby si ve středu obědvala. (udělej si bento a na truc ho jez v hodině :D) Některé předměty bych si dala OuO No, tak hodně štěstí, ať všechno projdeš, ať přežiješ spolubydly atd :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. xDD
   Jo, 1. díl páté série je suprovní, ale mě strašně dlouho trvalo, než jsem si zvykla na toho chlapa (oni ho tam zrovna vyměnili xDD) Jojo, Rose je ta bloncka a vůbec, mrkni na to, ono to je perfektní (ačkoli pozdější sezóny se mi zdají značně absurdní. Občas)

   Heh, to abych si pořídila bento krabičku, ať tu nejsem za loosera xDDD
   Dík xD

   Vymazat
 8. Můžu se zeptat na jakou školu chodíš, jak bych se tam mohla dostat a jaký zaměstnání máš v plánu vykonávat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj. Studuju Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Japonská Filologie. Dělají se normálně přijímačky, test všeobecných předpokladů + oborový test (obecné znalosti o Japonsku). Zaměstnání žádné konkrétní v plánu nemám, uvidíme, kam mě nohy zanesou, ale doufám v něco spojeného s mým oborem

   Vymazat
 9. Jednooborovou nebo dvouoborovou? A jaké měli požadavky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoobor. A požadavky byly prostě obecný přehled o kultuře, základní pojmy atd...

   Vymazat
 10. Hele a jak je to s tím SPF testem?

  OdpovědětVymazat